Бяла тържествено отбеляза 151 години от гибелта на Васил Левски

Поклонението започна в 10:30 часа пред паметника на великия българин в града с едноминутно мълчание.

Деян Янчев, директор на Общинския културен институт /музей/ – гр. Бяла, произнесе възпоменателно слово за великото дело на Васил Левски за освобождението на „Отечеството Българско“. В него музейният деец разказа за чутовното дело на Апостола да превърне всеки един българин в знаменосец в борбата за освобождението на народа ни от османско иго.

Деца от Детска градина „Първи юни“ и ученици от ОУ „Отец Паисий“ и Професионалната гимназия по селско стопанство и туризъм в града изнесоха своя традиционен възпоменателен рецитал.

Церемонията, с участието на кмета на Община Бяла – инж. Пеньо Ненов,  членове на Общински съвет-Бяла, видни местни културни и просветни дейци и десетки родолюбиви граждани, завърши с полагане на венци и цветя пред паметника на Апостола.