Музеят в Бяла открива първа временна изложба във Варна

С изложбата „Античният пристанищен град на нос Св. Атанас край Бяла“ БНТ Варна поставя началото на популяризирането на богатото културно наследство на Варненския регион.

В навечерието на светлия християнски празник Възкресение Христово, БНТ Варна и Общинският културен институт /музей/ – гр. Бяла организират изложба представяща впечатляващи експонати от разкопките край Бяла от раннохристиянската базилика и жилището на епископа.

Официалното откриване на изложбата се състоя на 11 април. Директорът на музея Деян Янчев и археолозите доц. д-р Валери Йотов и Александър Минчев представиха интересни факти за проучванията на този вече национално известен археологически паметник.

С тази изложба БНТ Варна поставя началото на сътрудничеството с културните институти и музеи в популяризирането на богатата история и култура на Варненския регион.

Изложбата може да бъде разгледана във фоайето на БНТ Варна на сп. „Почивка“ до 11 май 2017 г.